Pracownia zajęta edycja jesienna 2017 !

 Ruszył nabór do kolejnej, jesiennej edycji projektu pn. Pracownia zajęta czyli pierwsza obywatelska pracownia w mieście. Bezpłatne zajęcia z rękodzieła organizowane są przez Centrum Wolontariatu w Sosnowcu ( Pl. Kościuszki 5 ). Projekt istnieje już od 2015 roku. Harmonogram zajęć tworzony jest wspólnie z wolontariuszami, którzy samodzielnie szkolą mieszkańców Sosnowca z zakresu różnych technik rękodzieła.

- Przychodzą do nas Panie, które pragną podzielić się swoimi umiejętnościami z zakresu rękodzieła z innymi i zachęcić pozostałe uczestniczki do tego rodzaju aktywności – mówi opiekun Wolontariatu Katarzyna Karbowniczek - Chcemy zmienić podejście mieszkańców Sosnowca do wolontariatu
 i pokazać, iż wolontariat to nie tylko kwestowanie przy zbiorkach. To również rozwijanie swojego hobby oraz poszerzanie kompetencji zawodowych. Zależy nam aby każdy wolontariusz czuł wartość wykonywanej przez siebie pracy i miał poczucie, iż bierze udział w czymś naprawdę ważnym – dodaje.

 Zapisy odbywają się drogą telefoniczną pod numerem tel : 32 292 10 14 do dnia 03.10.2017. Osoba do kontaktu: Katarzyna Karbowniczek

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem projektu 

„Pracownia zajęta – czyli pierwsza obywatelska pracownia w mieście”.

Co musisz wiedzieć zanim przystąpisz do Projektu …

Projekt Pracownia zajęta – powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców Sosnowca w obszarze integracji i aktywizacji społecznej oraz samopomocy obywatelskiej. Pierwsza edycja projektu ruszyła w październiku 2015 roku, i oparta została na warsztatach z zakresu rękodzieła. Kolejne edycje projektu pokazały nam, że idziemy w dobrym kierunku, dlatego szukaliśmy nowych, lepszych i niestandardowych rozwiązań. Tegoroczna, jesienna edycja projektu to już nie tylko rękodzieło lecz dodatkowo, rozwój osobisty, zajęcia z obszaru komunikacji interpersonalnej, wizerunku i zajęć ruchowych.

Kogo szukamy…?

Przede wszystkim osób, które dążą do integracji społecznej, chcą pracować nad swoim rozwojem osobistym, chcą się sprawdzić w nowej dziedzinie lub pragną podzielić się z innymi swoimi umiejętnościami i zarazić ich swoją pasją, są ciekawi świata, lubią pomagać innym, szukają alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Jeśli widzisz siebie w Pracowni zajętej …. zapoznaj się z naszym Regulaminem

 

Regulamin

1 . Projekt przeznaczony jest dla mieszkańców Sosnowca.

2. Projekt ma za zadanie umacniać wśród mieszkańców Sosnowca postawy obywatelskie, samopomocowe i wolontariackie.

3. Ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona.

4. Zapisy dokonywane są drogą telefoniczną.

5. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

6. W przypadku dużej ilości zgłoszeń zostaje utworzona lista rezerwowa.

7. Obecność Uczestnika na zajęciach jest obowiązkowa.

8. Udział w projekcie jest bezpłatny.

9. W pierwszej kolejności, prawo do udziału w projekcie mają osoby, które nie brały wcześniej udziału w zajęciach organizowanych przez Pracownię oraz wolontariusze, którzy prowadzą (bądź prowadzili) zajęcia w ramach projektu.

10. W przypadku warsztatów rękodzieła artystycznego, Uczestnik korzysta z tych materiałów warsztatowych, które są aktualnie w dyspozycji Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych w Sosnowcu. W przypadku deficytu któregoś z materiałów, Uczestnik przynosi na zajęcia materiał wskazany przez trenera.

11.Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w harmonogramie zajęć projektu.

12. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest akceptacja ww. Regulaminu.

13. Projekt przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Początek strony